wtorek, 12 lipca 2016

Całkiem niedawno, bo na przełomie czerwca-lipca został zatwierdzony według FCI mój przydomek hodowlany o nazwie Cuore Di Cerbero. Po Polsku to znaczy Serce Cerbera, a nazwa wymyślana była z pomocą mojego kundelkowatego jegomościa, mojego Cerberka :) Bardzo się cieszę, że czątka tego psa będzie latami wpleciona w moją rasę, czyli belgi. Zapraszam na moją stronę hodowlaną, gdzie jeszcze żadnych planów nie ma, ale trzeba od czegoś zacząć, Poza tym chęć hodowania i wydania na świat pierwszego miotu będzie musiała być bardzo przemyślana i nawet jeśli na ten pierwszy miot będę miała czekać jeszcze kilka lat, to wierzę, że warto będzie. Póki co jakieś plany są, ale dalekobieżne, zobaczymy z czasem co z tego wyjdzie. 

Zapraszam:
http://cerbero.com.pl/


Ponadto 10.07, pojechaliśmy do Warszawy na I Krajową Wystawę Klubu Owczarka Belgijskiego w Polsce, gdzie sędziowała naszą rasę wieloletnia hodowczyni i specjalista od rasy - Hana Pisarčiková z Czech. 
Ceri otrzymała oc. Bardzo Dobrą w klasie Otwartej i kolejne uprawnienie jako suka hodowlana, natomiast Mandalka w klasie weteranów otrzymała oc. Doskonałą! Obie dziewczyny dostały przepiękne i bardzo trześciwe opisy. Jeśli uda mi się rozczytać hieroglify z karty oceny to napiszę, ale obie suki zostały opisane wedle ich zalet i wad, tak jak myślałam i to co sama widziałam, a to najważniejsze. Mandala w ogólnym zarysie bardzo się Hanie podobała, chyba jest w jej typie bo bardzo ją zachwalała, Ceri natomiast w jej typie chyba raczej nie jest, ale mamy opis adekwatny do jej urody! 


A w kolejny weekend jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to na kolejny belgowy wyjazd się szykujemy!