Cerber [*]


MÓJ ANIOŁ
Imię: Cerber
Płeć: pies
Ur.: 14.07.2002
Zm.: 23.11.2012 (rak śledziony) 
Rasa: MIX
Pochodzenie: Polska
Wzrost: 57,5 cm
Wyszkolenie: PT-1, AGILITY LA3, LA1 (z innym przewodnikiem)
Osiągnięcia: COCTAIL MASTER 2010, Mistrz Warmii i Mazur 2010 (w agility), wielokrotnie stawał na podium rangowych zawodów w Polsce, m.in 1 Lokata agility+jumping open na Kwalifikacjach do Mistrzostw Świata agility i FMBB, oraz 2 lokata agility+jumping open na zawodach poprzedzających Mistrzostwa Polski agility, 2-krotnie stawał na najwyższym podium na Mistrzostwach Polski a kategorii psów nierasowych, i tylko dwukrotnie ponieważ po ostatnich Mistrzostwach Polski w 2010 roku przeszedł na sportową emeryturę)oraz wiele innych. W 2011 roku rozpoczęliśmy przygotowania do klasy 0 w obedience, i w 2012 roku byliśmy gotowi do startów, jednak niestety nie dane nam było nigdzie wystartować z powodu przedwczesnego odejścia Cerbera.


Cóż ja mogę napisać o Cerberku? Pokrótce na pewno, że to BYŁ, JEST I BĘDZIE MÓJ ANIOŁ STRÓŻ. Mój najlepszy przyjaciel jakiego kiedykolwiek miałam i pies, któremu zawdzięczam tak naprawdę swoje życie. Ciężko wyrazić słowami co ja czułam i nadal czuję do tego stworzenia bo to trzeba samemu przeżyć, doświadczyć i wtedy człowiek wie i rozumie.
Cerber w całym swoim jestestwie był psem niesamowitym z charakteru, pomimo swoich życiowych przeżyć był ZAWSZE ,,uśmiechnięty'', ZAWSZE grzeczny, ZAWSZE miły dla KAŻDEGO. Nawet w momencie krytycznym, kiedy walił mu się cały świat, nie stracił humoru i do ostatnich chwili kradł serca ludzi w lecznicy, był bardzo uprzejmy, miły i machał ogonem ciesząc się życiem mimo bólu i czasu, którego mu już wiele nie zostało. To jest pies mojego życia, którego do końca mojego życia nie zapomnę i nawet po jego odejściu uczy mnie nadal wielu rzeczy i pomaga mi do dziś być lepszym człowiekiem.